CUMHURİYET BAYRAMI
Tarih: Thursday, October 29 2020 @ 10:12:10 MSK
Konu: Haberler


    Sevgili Gökçeadalılar ; 

  Her zaman büyük bir gurur ve mutlulukla kutladığımız 29  Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bu yıl da aynı gurur mutluluk ve coşkuyla kutluyoruz.

   Aşağıdaki 'Devamı' yazısına tıklayınız Sevgili Gökçeadalılar,
Her zaman büyük bir gurur ve mutlulukla kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bu yıl da aynı gurur mutluluk ve coşkuyla kutluyoruz.

Ne yedi düvel ile çekişip, dünyada yalnızlığa itilmemiz, ne ekonominin kötü gidişatı, ne de salgının yarattığı olumsuz koşullar en büyük bayramımızı kutlamamıza engel oluşturuyor.

Zira Atatürk'ün " Memleketimizi bir çember içine alıp dünya ile alakasız yaşayamayız. Aksine yükselmiş, ilerlemiş, medeni bir millet olarak medeniyet düzeyinin üzerinde yaşayacağız. Bu hayat ancak ilim ve fen ile olur. İlim ve fen nerede ise oradan olacağız ve her millet ferdinin kafasına koyacağız. İlim ve fen için kayıt ve şart yoktur." sözlerinin ışığı ile aydınlanmış aklımız, gelecek güzel günlerimizi işaret etmektedir.

Çağdaş cumhuriyet değerlerinin önemini her geçen gün daha da ayırt ettiğimiz içinde bulunduğumuz süreçte yine Atatürk'ün işaret ettiği gençlerimiz en güçlü umudumuz ve teminatımızdır.

"Gençler, cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz."

Çağdaş bir cumhuriyet kurmak demek, milletin insanca yaşamasını bilmesi, insanca yaşamanın neye bağlı olduğunu öğrenmesi demektir.

Aklın ve bilimin önderliğinde insanca yaşayacağımız, ilelebet payidar kalacak CUMHURİYETİMİZ kutlu ve daim olsun...
Gökçeada Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu


Gönderen Gökçeada Mezunlar Derneði Resmi Web Sitesi!
http://www.gokceadamezunlar.com

Bu Hikayenin URL'i:
http://www.gokceadamezunlar.com/modules.php?name=News&op=NEArticle&sid=388